facebook
Орто-Лайн — високоякісна ортодонтична продукція, індивідуальний та професійний підхід до кожного клієнта, гнучка система знижок та атмосфера ортодонтичної сім’ї. +38(067) 314 17 93      +38(032) 275 86 46

Гігієна

Власник брекет-системи повинен ретельно дотримуватися правил особистої гігієни. Після того, як система встановлена, лікар ще раз (а може і не раз) дасть Вам свої рекомендації з гігієни порожнини рота.

Хороший лікар розробить для Вас персональну гігієнічну програму, без якої неможливо провести якісне лікування. Спеціальне навчання по догляду за ротовою порожниною при використанні внутрішньоротових незнімних конструкцій дуже важливе.

Отже, підготовчі етапи пройдено успішно, брекет-система встановлена і лікування почалось. Проте саме тепер розпочинається найскладніший період! Адже мало успішно провести операцію - необхідно ще й виходити хворого! Саме цим і належить займатися протягом усього періоду активного лікування, а також, можливо і протягом ретенційного періоду.

Крім звичайної зубної щітки Вам буде потрібен цілий арсенал пристосувань. Це і спеціальна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення поверхонь зубного ряду, на якій встановлена брекет-система, і флоси для чищення міжзубних проміжків, і конусоподібні йоршики для того, щоб ефективно чистити поверхню зубів, доступ до якої закриває силова дуга. Купити їх можна в аптеках, а Вам, у свою чергу, доведеться навчитися усіма цими предметами грамотно користуватися. Часто навіть проста зубна щітка може завдати шкоди зубам, якщо використовувати її неправильно, тому потрібно дуже уважно і відповідально поставитися до ”уроків гігієни”.

Швидкість та ефективність лікування повною мірою залежать від дотримання Вами рекомендацій лікаря, регулярності візитів, Вашого терпіння та бажання.

 

Все, що від Вас вимагається це:

 1. Чистити зуби необхідно після кожного прийому їжі перед дзеркалом не менше 4-х хвилин. Після чистки зуби,брекети, кільця і дуги повинні блищати.
 2. Чистити зуби по лінії їх росту (зуби верхньої щелепи зверху вниз, а нижньої - знизу вверх).
 3. Дуже обережно чистити простір між брекетом та яснами (Небезпечна зона).
 4. Ретельно чистити всі поверхні кожного зуба, окремо нижні та верхні. За допомогою щітки з V-подібним жолобом щетини чистити поверхні з зовнішньої сторони верхнього та нижнього зубних рядів.
 5. Поверхня між зубами вимагає особливої уваги, оскільки карієс та захворювання ясен починаються власне в цих областях. Кожного дня обов’язково чистити зуби за допомогою зубної нитки (флосу) та флосотримача. Використовуйте зубну нитку не покриту воском. Флос повинен рухатись вверх і вниз вздовж бокової поверхні зуба і під лінією ясен для усунення нальоту.

Обережно в небезпечній зоні!

 1. Використовувати спеціальну ортодонтичну щітку для чищення міжзубних проміжків.
 2. Після чищення потрібно ретельно прополіскувати ротову порожнину спеціальним антисептичним розчином.
 3. Не слід турбуватися, якщо в перші 3-7 днів після фіксації брекет-системи виникає деякий дискомфорт чи больові відчуття в ротовій порожнині, травмування слизової щік та губ. Для полегшення адаптації можна брекети покрити шаром спеціального воску. 

Зубна щітка повинна бути з м'якими щетинками. Використовуйте зубну пасту з вмістом фтору.

Для найкращого гігієнічного ефекту кожні чотири місяці робити професійну чистку зубів та фторування емалі у свого стоматолога.

 

Під час ортодонтичного лікування слід:

 • Відмовитися від вживання горіхів, насіння, попкорну, які можуть пошкодити брекет-систему;
 • Тверді овочі та фрукти перед вживанням потрібно дрібно порізати (уникайте агресивного відкушування);
 • Не вживати в'яжучі продукти - халву, ірис, жувальні гумки (їх важко відчистити від поверхні зубів та брекет-системи);
 • Не вживати дуже гарячі та холодні продукти (різниця температур може призвести до погіршення характеристик брекет-системи). Морозиво - ЗАБОРОНЕНО!!!
 • При лікуванні естетичними брекетами (пластиковими, керамічними) не вживати каву, чай, інші продукти, які мають агресивний забарвлюючий ефект.

 

Негайно звернутися до ортодонта, якщо:

 • Відклеївся брекет,
 • Змінилося положення ортодонтичного кільця,
 • Інші зміни в ортодонтичному апараті.

 

Міжзубна щітка зі змінними щіточками дозволяє легко та ефективно очистити простір під дугою та навколо брекета.

Суперфлос - це самоабсорбуючі смужки з спеціально обробленими кінцівками, якими легко проникати в міжзубні проміжки.

Зубна щітка Орто має V-подібне заглиблення вздовж центральної частини щитини, яке повторює контур брекет-системи.