facebook
Орто-Лайн — високоякісна ортодонтична продукція, індивідуальний та професійний підхід до кожного клієнта, гнучка система знижок та атмосфера ортодонтичної сім’ї. +38(067) 314 17 93      +38(032) 275 86 46

Термінологія

Аномалія прикусу - неправильне змикання зубних рядів.
Брекет-система - незнімний ортодонтичний апарат, який складається з опірної частини - кілець і брекетів, які фіксуються на зубах і активної частини - дуги, за допомогою якої відбувається переміщення зубів в трьох площинах.

Брекет - ортодонтичний елемент, який приклеюють до передньої поверхні зуба для утримання дуги. Він може бути металевий, пластиковий, керамічний.

Відкритий прикус - аномалія, характеризується відсутністю змикання між верхніми і нижніми зубами, частіше в передньому відділі.

Глибокий прикус - аномалія, характеризується значним перекриттям нижніх зубів (більше, ніж на половину коронки) верхніми зубами.

Дуга - активна частина апарату, за допомогою активації якої відбувається переміщення зубів.

Дистальний прикус - аномалія, яка характеризується висуванням верхніх зубів вперед чи нижніх зубів назад.

Замки - це спеціальні брекети для 6, 7 зубів. Інколи їх використовують замість кілець. Фіксують їх так само, як брекети.

Кільце - складається з металевого колечка, яке охоплює зуб, і припаяного до нього брекета. Кільця підбираються за розміром.

Кнопки наклеюються так само, як брекети. Використовуються, для фіксації міжщелепових еластиків, а також коли потрібно підтягнути вчасно непрорізаний зуб.

Еластичний ланцюжок використовується для закриття проміжків між зубами, або щоб перемістити зуб на велику відстань (як правило ікло).

Лігатура - тонкий металевий дріт чи еластик, за допомогою якого дуга фіксується на брекетах.

Лицева маска - додаткове ортодонтичне пристосування, яке застосовується разом з брекет-системою для стимулювання росту верхньої щелепи, нормалізації нахилу верхніх передніх зубів.

Міжщелепові резинові тяги (еластики) використовуються для того, щоб створити правильний контакт між зубами верхньої та нижньої щелеп. Як правило, їх використовують 12 годин на добу, фіксують на ніч, та в подальшому доношують в день. Інколи буває так, що ортодонт просить пацієнта носити тяги 24 години на добу, але таке зустрічається доволі рідко.

Сепаратори. Перед тим як застосовувати кільця, між зубами встановлюють спеціальні резинки. Набухаючи у вологому середовищі протягом декількох днів, резинки дещо розсувають зуби, звільняючи місце для кілець, внаслідок чого примірка безболісна. Коли кільце буде підібрано, фіксують його на зубі за допомогою цементу, попередньо очистивши зуб від нальоту.

Пластинки - знімні апарати, у залежності від цілей корекції і конструкції, повинні носитися не менше 18 годин на добу. Застосування пластинок нормалізує функції м'язів щелепно-лицевого комплексу, і, як наслідок, призводить до зміни положення окремих зубів, ширини піднебіння, форми щелепних кісток і т.д. Але вони є недостатньо точним інструментом, дія їх досить обмежена, тому й результати лікування часто спірні. Власне, пошук вирішення цих проблем і привів до появи і розвитку незнімних ортодонтичних апаратів, що дозволяють скорегувати положення і співвідношення зубних рядів з необхідною точністю.

Пружини поділяються на ті, які розсувають, звільняючи місце для другого зуба (пружини, які працюють при їхньому стисканні), та ті, які зсувають зуби один до одного, закриваючи проміжки (пружини, які працюють при їхньому розтягуванні).

 

Медіальний прикус - аномалія, характеризується переднім положенням нижньої щелепи.

 

Ортодонтія - розділ стоматології, що займається виправленням і попередженням порушення положення зубів і аномалій прикусу (Steadman's Medical Dictionary).

Ретейнер - закріплює результат лікування. Це може бути пластиковий знімний апарат чи незнімний металевий, який приклеюється на внутрішню сторону зубів. Вони потрібні після зняття брекет-системи. Тривалість носіння - від декількох місяців до декількох років.