facebook
Орто-Лайн — високоякісна ортодонтична продукція, індивідуальний та професійний підхід до кожного клієнта, гнучка система знижок та атмосфера ортодонтичної сім’ї. +38(067) 314 17 93      +38(032) 275 86 46

Трубки на моляри 20/20Ronald M. Roncone, D.D.S., M.S.

Навіщо стільки говорити про трубки на моляри? Вони ж, по суті, всі однакові, чи не так? Протягом багатьох років ми рідко звертали увагу на ту систему брекетів, якою ми користувались. Ми продовжуємо робити одні і ті ж самі речі, оскільки це вже стало звичкою. Хоча я вважаю, що вся система як одне ціле має велике значення, давайте поговоримо, яку роль може відігравати лише один маленький її елемент.

Різноманітність трубок просто вражає. Їх параметри змінюються від торку 0? та офсету 0? до торку -25? та офсету 14?, включно зі всіма проміжними значеннями. Кілька років тому я попросив GAC International виготовити трубку для молярів із торком -20? та офсетом 20? (ротація), яка б відповідала моїй новій системі брекетів. Результати були вражаючими. Якими ж є переваги цієї трубки на моляри?

  1. При наявності незначно вираженої патології Класу ІІ верхні моляри здійснюють ротацію у співвідношення по Класу І навіть при використанні початкових круглих дуг.
  2. Поєднання торку та ротації забезпечує надзвичайно надійну якірну фіксацію. У більшості випадків зникає необхідність застосування спеціальних елементів для якірної фіксації, зокрема транспалатинальних дуг.
  3. Завдяки ротації моляра мезіальний щічний горбок встановлюється у найбільш естетичне положення.
  4. Язиковий горбок верхнього моляра «встановлюється» у гарне положення з невеликим або зовсім відсутнім ризиком появи балансуючих перешкод.
  5. У екстракційних випадках з максимальною якірною фіксацією немає потреби застосовувати позаротову тягу для підстраховки

Обговорення:

Вже протягом багатьох років ортодонти шукають способи спрощення тих чи інших процедур не лише для самих себе, але і з метою зменшення дискомфорту для пацієнта та забезпечення кращої співпраці з ним. Безперечно, головна (шийна) тяга є ефективною для якірної фіксації, але для того, щоб реалізувати цю ефективність на практиці, пацієнт повинен її носити. Пацієнти не хочуть носити такі апарати, і більшість з них цього не робить. Ми, як ортодонти, стоїмо перед вибором: або прийняти такий варіант співпраці з пацієнтом, або бути дуже наполегливим при роботі з ним. Для деяких лікарів це не проблема, а для мене – так.

Багато ортодонтів оптимальний варіант знаходять у використанні транспалатинальної дуги (TPA). Дійсно, за умови правильного використання вона є дуже ефективною для забезпечення якірної фіксації та контролю торку. Однак, з точки зору комфорту пацієнта та його побажань, використання транспалатинальної дуги є негативним моментом. Крім того, TPA вимагає постійної корекції, що зовсім не відповідає нашій меті стосовно спрощення маніпуляцій. Говорячи це, я хочу, щоб Ви розуміли, що особисто я ніколи б не пожертвував якістю лікування заради спрощення. Трубка на моляри 20/20 відповідає всім вимогам щодо:

  • якірної фіксації
  • контролю торку
  • функції
  • естетики

Вимоги щодо якірної фіксації


Ми всі знаємо, що багато, якщо не більшість, перших верхніх молярів знаходяться в положенні мезіальної ротації. При незначних аномаліях ІІ Класу все, що потрібно зробити для формування співвідношення по І Класу - це здійснити ротацію моляра дистально, а потім дисталізувати інші зуби у І Клас. Однак при такому підході втрачається час, оскільки початкові круглі дуги переміщують та вирівнюють зуби, але не забезпечують ротації верхніх молярів. Використання трубок на моляри 20/20 дозволяє досягти цієї мети на ранніх етапах лікування.

Завантажити повну статтю